Oferta:














 

VIII Dni Fotogrametrii Cyfrowej

VI Dni Fotogrametrii Cyfrowej
W dniach 22-23 czerwca 2010r. odbyła się organizowana przez ECOGIS Sp. z o. o. konferencja „VIII Dni Fotogrametrii Cyfrowej”. W tym roku spotkaliśmy się już po raz ósmy. Spotkanie zostało zorganizowane w XIV wiecznym Pałacu w Kurozwękach. Pierwszego dnia uczestnicy spotkania mogli się zapoznać z najnowszą ofertą firm INPHO GmbH, VEXCEL Imaging GmbH oraz IGI mbH.

Firma Vexcel Imaging GmbH zaprezentowała nową kamerę wielkoformatową: UltraCamXp WA oraz kolejną wersję (2.0 i 2.1) oprogramowania do przetwarzania zdjęć lotniczych pochodzących z kamer UltraCam o nazwie UltraMap. Ponadto pokazano wersję poszerzoną o moduł aerotriangulacji: UltraMap AT.

Przedstawiciel IGI mbH przedstawił aktualną ofertę produktów w tym m.in. system kontroli i zarządzania lotem – CCNS4 (około 500 instalacji na świecie), najnowszą wersję modułu do pomiaru kątów inercyjnych IMU-IIe, kamerę termalną w wersji pojedynczej jak również spiętą w układ dwóch kamer. Ponadto szczegółowo omówiono technologię pomiaru inercyjnego zastosowaną w systemie AEROcontrol oraz połączenie z LIDAR’em, kamerą DigiCam i DigiTHERM. Zaprezentowano również nową wersję ruchomego systemu rejestracji danych (StreetMapper II), opartego na 360 stopniowym sensorze firmy RIEGL. Zasygnalizowano możliwość instalacji produktów firmy na różnych modelach śmigłowców jak również jednostkach latających mieszczących się w kategorii UAV.

Pan Josef Braun z firmy INPHO GmbH przybliżył zagadnienia związane z przetwarzaniem i kontrolą bardzo dużych projektów:
- metody przetwarzania i analizy procesu aerotriangulacji w przypadku bardzo dużych projektów
- kalibracja kamery
- generowanie DTM i DSM przy maksymalnym ograniczeniu edycji danych
- efektywne przetwarzanie, edycja i filtrowanie ogromnej ilości punktów LIDAR lub pozyskanych za pomocą MATCH-T DSM
- wydajne i efektywne generowanie ortofotomap dla dużych projektów
- wydajne mozaikowanie obrazów

W wieczornej części spotkania mogliœmy zwiedzić zamek na podwalinach którego został zbudowany Pałac. Trasa wiodła przez korytarze ukryte w podziemiach. Ponadto odbyliśmy safari po należącym do pałacu Kurozwęki wielohektarowym wybiegu dla bizonów przy okazji poznając zwyczaje oraz historię ich sprowadzenia do Polski.

Drugiego dnia konferencji mieliśmy unikalną w skali kraju możliwoœć poznania i praktycznego przetestowania możliwości samolotu Diamond DA-42MPP. Jest to konstrukcja (Multi Purpose Platform) przystosowana do przenoszenia różnych platform (kamera fotogrametryczna, LIDAR, kamera telewizyjna itp.)

Możliwoœć zaprezentowania samolotu została zorganizowana wspólnie przez firmy ECOGIS Sp. z o.o., JB Investments Sp. z o.o. oraz Diamond Aircraft Industries GmbH. Krótkie spotkanie wprowadzające odbyło się na terenie lotniska w Mielcu. Następnie wszystkie osoby zainteresowane testem praktycznym miały możliwość wykonania wspólnie z pilotem lotu zapoznawczego w okolicy Mielca. Skorzystała ogromna większość osób a wrażenia z lotu tym samolotem każdemu zapadły na długo w pamięci.
Ostatnia grupa osób na zakończenie miała okazję zapoznać się z tzw. lotem koszącym, świecą i lotem nurkowym oraz podziwiać duże umiejętności pilota oblatywacza.

Zgodnie z tradycją naszych spotkań, poza częścią oficjalną zorganizowano dodatkowe atrakcje w plenerze.

Mamy nadzieję, że tematyka wystąpień zainteresowała Państwa.


 



Poprzednie Dni fotogrametrii Cyfrowej

I    II    III    IV    V    VI    VII